02157694123
info@iranbitcoinhome.com
تهران ، خیابان سمیه

قبل از آغاز باید بدانید

قبل از آغاز باید بدانید

 

به عنوان یک کاربر جدید، می توانید بدون دانستن جزئیات فنی شروع به کار با بیت کوین کنید. همین که یک کیف پول بیت کوینی روی کامپیوتر یا گوشی تلفن همراه خود نصب کردید، اولین آدرس بیت کوینی شما تولید شده و می توانید در صورت نیاز، آدرسهای بیشتری هم بسازید. می توانید آدرسهای خود را برای دوستانتان فاش کنید تا آنها بتوانند به شما پرداخت کنند و یا برعکس. در حقیقت، بسیار شبیه به طرز کار ایمیل است جز آنکه آدرسهای بیت کوینی فقط باید یکبار استفاده شوند.

اما قبل از شروع به موارد زیر دقت کنید :

1-مراقب امنیت کیف پول خود باشید :

کیف پول های بیت کوین مانند خود آن ماهیتی دیجیتالی دارند . هر کیف پول از دو قسمت تشکیل میشود

  • آدرس عمومی کیف پول یا Public key
  • آدرس خصوصی یا Private key

فارغ از نوع سخت افزاری که برای درست کردن کیف پول خود انتخاب نموده اید شما باید همواره private key خود را مخفی نگه دارید .

2- از کیف پول خود پشتیبان تهیه نمایید :

اغلب انواع کیف پول ها به شما کلیدهایی را به عنوان back up  یا پشتیبان می دهند . این کلیدها به صورت 16 یا 12 کلمه  انگیسی اغلب نامرتبط با هم  به شما نمایش داده میشود و از شما خواسته میشود این کلمات را روی کاغذی به صورت واضح یادداشت نمایید .

هر زمان که کیف پول شما دچار مشکل شود و یا بخواهید بر روی دستگاه جدیدی کیف پول خود را مجددا راه اندازی نمایید این کلمات از شما درخواست خواهد شد .

توجه نمایید هر شخصی این کلمات را در اختیار داشته باشد به راحتی می تواند کیف پول شما را در دستگاه خود مجددا راه اندازی نموده و موجودی شما را مالک شود پس حتما در نگهداری امن آن کمال دقت را نمایید .

3-موجودی خود را در سایت ها نگه ندارید :

بسیاری از سایت ها امکان ایجاد کیف پول برای مشتریان خود فراهم آورده اند ولی اکیدا توصیه می کنیم از رها نمودن موجودی خود در سایت های اینترنتی خود داری نمایید زیرا اولا امکان دارد هر زمان با هک شدن سایت به آدرس و موجودی های شما نیز دسترسی پیردا شود  ثانیا مالگان این سایت ها خیلی در دسترس نبوده و شاید با اهداف کلاهبردارانه اقدام به افتتاح سایت خود نمایند .به هر حال بهتر است موجودی خود را در کیف پول هایی که دارای کد پشتیبانی هستند نگهداری نمایید .

4-مبالغ پرداخت شده از طریق بیت کوین، قابل برگشت نیستند.

تراکنش های بیت کوین یکسویه و غیر قابل برگشت هستند. فقط شما هستید که باید توجه کنید به چه آدرسی و برای چه کسی بیت کوین ارسال میکنید.

در صورت انجام یک تراکنش اشتباه کسی مسئول پیگیری و بازگرداندن پول شما نخواهد بود و فقط و فقط گیرنده پول می تواند آنرا به شما بازگرداند. پس قبل از اقدام به انتقال موجودی خود :

  • ابتدا و انتهای ادرس وارد شده در محل آدرس گیرنده را چک کنید تا اشتباها کلمه ایی کم یا زیاد نشده باشد .
  • با افراد یا شرکت های که می شناسید و اعتماد دارید کار کنید و از آنها بخواهید آدرس را برای شما به صورت کتبی بفرستند.

اولین نفری باشید که از وقایع مهم خانه بیت کوین ایران باخبر میشوید


آقاخانم